„Elvesztik a jelentésüket az önhiba vagy nem önhiba kérdésfelvetések, amikor az ember jobban megismerkedik egy másik ember élettörténetével” – Breitner Péter szociális munkás, a Van esély Alapítvány kuratóriumának elnöke
„Ott kell állni mögötte egy szociális munkásnak szoros emberfogásban, aki segít átlépni neki azt a küszöböt” – mondja el Breitner Péter szociális munkás, a Van esély Alapítvány kuratóriumának elnöke a hajléktalanok támogatásával kapcsolatos hitvallásáról a Krízisek és pofonok podcast legfrissebb epizódjában. A Budapesti Módszertani és Szociális Központ Intézményeinek munkatársa hozzáteszi: úgy kell ott állni mögöttük, hogy attól ők még önállóan tudják meglépni azokat a lépéseket, amiket meg kell lépniük. A szakember elmondja, sokan beleszületnek sajnos ebbe a történetbe – az ő esetükben reintegrációról nem is igen lehet beszélni, hanem magát az integrációt kell végiggondolni. „Elvesztik a jelentésüket az önhiba vagy nem önhiba kérdésfelvetések, amikor az ember jobban megismerkedik egy másik ember élettörténetével” – hívja fel a figyelmet Breitner Péter.
„Az albérletek világa nálunk nem a lakhatási jogbiztonságról szól. Magyarországon 2.5 – 3 millió olyan ember van, aki rossz lakhatási viszonyok között él, lakhatási szegénységben élnek” – vázolja a helyzetet a Van esély Alapítvány kuratóriumának elnöke. Arról is beszélgettünk a Krízisek és pofonok podcastban, hogy a terjedő droghasználat mennyiben hozott új helyzetet a hajléktalan ellátásban. „Az idősebb alkoholisták és a fiatalabb droghasználók nincsenek nagy békességben egymással – tömegszállásokon ez nagy problémákat tud okozni” – mondja el ezzel kapcsolatban Breitner Péter.