„Ha nem hívnak be állásinterjúra, nem tudom megmutatni” – Juhos Andrea karriertanácsadó, LHH Magyarország ügyvezető partnere

„Az a furcsa helyzet állt elő Magyarországon, hogy ötvenévesként nehezebb elhelyezkedni, mint nyugdíjasként” – állítja Juhos Andrea karriertanácsadó, LHH Magyarország ügyvezető partnere a Krízisek és pofonok podcast legfrissebb epizódjában. Sok sztereotípia él az érett munkavállalókkal kapcsolatban: le vannak ülve, nem ismerik az új technológiai eszközöket, nem szeretik a változást, nem beszélnek jól idegen nyelvet, hogy nem tudnak beilleszkedni egy fiatal közösségbe. A szakember szerint ugyanakkor a cégek megértették, hogy ha már nagyon nem találnak munkavállalót, akkor előtérbe kerülnek az érettkorúak.

Az álláskeresés kifejezetten nehéz az idősebb munkavállalói korosztály esetében. Egészen máshogy kell állást keresni 50-55 éves korban, mint harmincévesen – hívja fel a figyelmet a szakember. „Egy bizonyos életkor fölött a publikus álláshirdetésekre való jelentkezés teljesen felesleges” – világít rá Juhos Andrea, aki azt javasolja, az életkort nem érdemes a név és az email cím után a harmadik sorba beírni, mert akkor az a veszély fenyeget minket, hogy csak addig jutnak el az önéletrajz elolvasásában.  „Ha valaki be akarja írni az életkorát, akkor legalább a végére írja bele, amikor már elolvasták az életrajzot” – javasolja a karriertanácsadó.  „Ha nem hívnak be állásinterjúra, nem tudom megmutatni, hogy én ugyan 55 éves vagyok de a Himaláját is el tudom tolni” – hangzik el a Krízisek és pofonok podcast legfrissebb epizódjában. „Ötvenévesen nagyon nehéz elhelyezkedni – pedig ötvenévesen még nagyon sokat kell dolgozni a nyugdíjig” – magyarázza Juhos Andrea karriertanácsadó, LHH Magyarország ügyvezető partnere.