„Erőfeszítést kell és érdemes is tenni azért, hogy az embernek megmaradjanak a kapcsolatai” – Albert Fruzsina, osztályvezető kutatóprofesszor, Család és Társas Kapcsolatok Kutatási Osztály, Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézet, egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem, Egészségügyi Közszolgálati Kar, Mentálhigiéné Intézet

„A magány a szubjektív megélése annak, hogy a kapcsolataimban hogyan érzem magam” – hívja fel a figyelmet Albert Fruzsina szociológus, kapcsolati hálózat-kutató a Krízisek és pofonok podcast legfrissebb epizódjában. A kutatóprofesszor hozzáteszi, nem csak az a fontos, hogy egy embernek mennyire sok kapcsolata van, hanem hogy azok mennyire sokfélék, milyen különböző szereptípusokból állnak. „A gyenge kötéseknek nagyon fontos szerepük van a társadalmi integrációban – ez a társadalom kötőszövete” – mutat rá Albert Fruzsina.

„Erőfeszítést kell és érdemes is tenni azért, hogy az embernek megmaradjanak a kapcsolatai. Ez kell az ember boldogságához. Az a nagy harci helyzet, hogy ahhoz, hogy mi jól legyünk, kellenek a jó emberi kapcsolatok” – szögezi le a kapcsolati hálózat-kutató, aki arra is felhívja a figyelmet, nem látunk rá egymásra – és ez nem csak azoknak rossz, akik alul vannak a társadalomban. A Krízisek és pofonok podcast új epizódjában a digitális kapcsolattartás kihívásairól is beszélgettünk. „Érzelmi támaszt lehet nyújtani telefonon, de amikor oda kell menni, ahhoz muszáj személyesen találkoznunk. Az online kapcsolattartó csatornák egy pótlékot jelentenek, amivel a kapcsolatot fent lehet tartani, de nem helyettesíti az odabújást” – magyarázza Albert Fruzsina.